Naar de inhoud
Anne Vroegop, naar de voorpagina
Opdrachtgever
Kröller-Müller Museum
Rol
Concept, Interactieontwerp, Uitvoering, Regie, Storyboard

Het Kröller-Müller Museum, met zijn wereldberoemde 19de- en 20ste-eeuwse kunstcollectie, wilde meer betekenen voor kinderen van 8 tot 13 jaar. Ik ontwikkelde hiervoor O-pini-O: een interactieve video-installatie en ‘serious game’ waarbij jonge bezoekers een eigen mening vormen over de collectie en die toetsen aan die van anderen. Acteurs geven in filmpjes uiteenlopende of gekleurde meningen over kunstobjecten; de bezoeker geeft per filmpje aan in hoeverre hij het ermee eens is. Aan het einde van de speeltijd krijgt de bezoeker een conclusie over zijn eigen ‘stemgedrag’.

De installatie O-pini-O opgesteld in het museum, met een scherm en bedieningsknoppen op ooghoogte van kinderen.
Foto: Harm Hazenaar
Een vrouw staat in een ruimte met drie grote projectieschermen. Op het middelste scherm staat een groepsportret; op de schermen ernaast zijn museumzalen te zien.
Foto: Harm Hazenaar
Een projectiescherm met negen vakken: kunstwerken uit de collectie, afgewisseld met acteurs die er in filmpjes hun mening over geven.
Foto: Harm Hazenaar
Een jonge man bedient de knoppenzuil. Op het scherm ernaast staat een vraag over het schilderij De Viool, met vier antwoorden.
Foto: Harm Hazenaar
Twee jonge meisjes drukken op de knoppen van de ronde zuil, met naast hen een geknielde volwassene. Op het scherm erachter staat een vraag over het schilderij De Viool, met vier antwoorden van A tot en met D.
Foto: Harm Hazenaar
Twee meisjes staan bij de bedieningszuil en kijken omhoog naar een groot scherm met een boos en een blij gezichtje. Achter hen kijken volwassenen mee.
Foto: Harm Hazenaar
Een meisje met een paardenstaart legt haar handen op de ronde zuil met vijf verlichte knoppen.
Foto: Harm Hazenaar
Een volwassene en twee kinderen rond de zuil. Een kind drukt op een van de verlichte knoppen A, B en C.
Foto: Harm Hazenaar